КОМУНІКАТИВНА ВЗАЄМОДІЯ «ВЧИТЕЛЬ – БАТЬКИ – УЧНІ» У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ В ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ
DOI:
https://doi.org/10.25128/2415-3605.17.4.29Ключові слова:
комунікативна взаємодія, співпраця «вчитель – батьки – учні», шляхи комунікації, двосторонній зв’язок, навчання іноземної мовиАнотація
Досліджено роль комунікативної взаємодії «вчитель – батьки – учні» в процесі вивчення іноземної мови в початковій школі. Визначено завдання такої взаємодії та способи її реалізації у навчально-виховному процесі. Досліджено основні форми співпраці та налагодження двостороннього зв’язку між школою та сім’єю та його реалізація на практиці. Запропоновано різні методи комунікативної взаємодії між усіма учасниками навчального процесу на початковому етапі. Охарактеризовано модель шкільного, сімейного та громадського партнерства в галузі освіти, яка забезпечує успішне навчання школярів. Розглянуто головні функції, які виконують батьки у сфері раннього іншомовного навчання. Визначено важливу роль батьків у формуванні позитивної мотивації до вивчення іноземних мов у молодших школярів. Запропоновано ефективні канали та шляхи комунікації, які передбачають використання інформаційних технологій. Проаналізовано основні напрямки співпраці родини та школи: інформаційний, просвітницький, організаційний. Відзначено базові принципи побудови ефективного педагогічного спілкування у процесі вивчення іноземних мов у початковій школі. Висвітлено позитивний вплив взаємозв’язків вчителя та батьків на засвоєння іноземної мови учнями молодшого шкільного віку. Доведено важливість формування співпраці родини та школи як умови підвищення результативності навчання в початковій школі.Посилання
Derzhavna natsionalna prohrama «Osvita» (Ukraina XXI stolittia) Available at: http://www.uazakon.com/documents.
Zakharenko S. (2006). Formuvannia dukhovnykh tsinnostei molodi u tvorchii spadshchyni O. Zakharenka [Formation of the spiritual values of youth in the creative heritage of O. Zaharenko]. Cherkasy: Vyd. ChNU, 252 p.
Pysmenna N. (2013). Osobystisno-oriientovanyi pidkhid u konteksti humanizatsii navchalno-vykhovnoho protsesu [Personality-oriented approach in the context of humanization of educational process]. Problemy pidhotovky suchasnoho vchytelia. No. 8, PP. 250–254.
Bender Y. The Tactful Teacher. Effective Communication with Parents, Colleagues and Administrators. Chicago: Nomad Press, 2005, 134 p.
Epstein J. School, Family and Community Partnerships: Preparing Educators and Improving Schools. Boulder: Westview Press, 2010, 430 р.
Graham-Clay S. Communicating with Parents: Strategies for Teachers. School Community Journal, 2005, p. 117–129.
Hornby G. Parental Involvement in Childhood Education. Springer, 2011, 137 p.
School-Family Partnerships for Children’s Success. Edited by E. Patrikakou, R. Weissberg, S. Redding, H. Walberg. London: Teachers’ College Press, 2005, 202 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Mariana Кekosh
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).