КІЛЬКІСНИЙ ТА ЯКІСНИЙ АНАЛІЗ НАУКОВОЇ ПРОДУКЦІЇ З МЕТОДОЛОГІЇ ДОСЛІДЖЕНЬ ПРОБЛЕМ УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ
DOI:
https://doi.org/10.25128/2415-3605.19.2.21Ключові слова:
методологія досліджень, управління освітою, розвиток методології досліджень, наукова продукціяАнотація
Наведено результати кількісного та якісного аналізу наукової продукції з методології дослідження проблем управління освітою як критерію її розвитку. Формування вибірки наукової літератури здійснено з урахуванням особливостей розвитку методологічного знання та теорії методології досліджень проблем управління освітою в українській науці. Проаналізовано науково-методичну літературу, дисертації та статті з методології пізнання і методології педагогічних досліджень, які лежать в основі методології досліджень проблем управління освітою, а також деякі праці з методології досліджень інших наук, до предметного кола яких входить управління освітою. За періодами розглянуто співвідношення кількості одноосібних та колективних книг з методології досліджень. Охарактеризовано книжкову продукцію за типами, наведено динаміку зростання кількості книг та статей з методології досліджень, порівняно кількість наукової продукції з методології педагогічних досліджень та методології досліджень проблем управління освітою. Встановлено, що дослідження проблем управління освітою здійснюються переважно на засадах методології педагогічних досліджень. У вітчизняній науковій літературі недостатньо ґрунтовних праць, навчально-методичної літератури, в яких розкриватися специфіка методології дослідження проблем управління освітою. Проте виявлена загальна динаміка зростання всіх типів наукової продукції з методології дослідження проблем управління освітою свідчить про поступовий розвиток теоретичного знання щодо методології досліджень у цій галузі.Посилання
Bondar V. I. Problemy stanovlennya i rozvytku metodolohiyi naukovoho piznannya v pedahohitsi: monohrafiya [Problems of Formation and Development of Methodology of Scientific Knowledge in Pedagogy: Monograph]. Kiev: NPU im. M. P. Drahomanova Publ., 2017. 160 p.
Pro zatverdzhennya pereliku pasportiv u haluzi pedahohichnykh nauk [About the Approval of the List of Passports in the Field of Pedagogical Sciences]. Resolution of the Presidium of the HAC of Ukraine on 14.09.2006 r. № 6-06/8. Available at http://consultant.parus.ua/?doc=032OSBFC10&abz=4WXEP (accessed 10.12.2019).
Cherpynskyy N. V. Orhanyzatsyonno-upravlencheskyy aspekt pedahohycheskoy deystvytelnosty kak predmet shkolovedenyya. Dokt, Diss. [Organizational and Managerial Aspect of Pedagogical Reality as a Subject of School Studies. Dokt, Diss.] Kiev, 1989. 48 p.
Sych T. V. The analysis of institutional organization of science of education management as a factor of development of education research methodology Science and Education a New Dimension. Pedagogy and Psychologe. VI (70). Issue: 170. Budapest, 2018. 56–59 p.p. (in English).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 TETIANA SYCH
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).