ДОСЛІДЖЕННЯ ОБІЗНАНОСТІ КЕРІВНИКІВ ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ ЩОДО ПРОБЛЕМИ УПРАВЛІННЯ ПРОФЕСІЙНОЮ АДАПТАЦІЄЮ ВЧИТЕЛІВ
DOI:
https://doi.org/10.25128/2415-3605.20.2.22Анотація
В умовах значних соціально-економічних, політичних та інформаційно-технологічних змін, що відбуваються нині в Україні, проблема адаптації особистості виступає на перший план. Це є суттєвим і для діяльності освітніх організацій, які повинні швидко реагувати на виклики сьогодення, вносити необхідні зміни у зміст навчання, знаходити і застосовувати нові форми взаємодії, оскільки працюють з молодим поколінням, яке є більш відкритим до усього нового і швидше, порівняно з дорослими, адаптується до змін у суспільстві. Водночас необхідність введення змін у професійну діяльність вчителів та управлінську (менеджерську) діяльність керівників навчальних закладів згідно з новими соціальними і педагогічними вимогами свідчить, що управління професійною адаптацією вчителів треба розглядати як актуальний напрямок психологічного дослідження і практики. Нова суспільна реальність вимагає розробки нових підходів до психологічної підготовки керівників освітніх організацій, зумовлює актуальність підвищення їх професійної компетентності, зокрема, з психологічних основ управління професійною адаптацією вчителів, врахування зовнішніх і внутрішніх чинників, які впливають на цей процес.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).