ВПРОВАДЖЕННЯ МЕТОДІВ РЕСАЙКЛІНГУ ТА АПСАЙКЛІНГУ ЯК ІНСТРУМЕНТУ ЗБЕРЕЖЕННЯ РЕСУРСІВ ТА РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОГО МИСЛЕННЯ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ТЕХНОЛОГІЧНОГО НАПРЯМУ
DOI:
https://doi.org/10.25128/2415-3605.23.1.33%20Ключові слова:
інноваційне мислення, збереження ресурсів, ресайклінг, апсайклінг, майбутні фахівці, технологічний напрямокАнотація
Розглянуто питання ефективного використання ресурсів та розвитку інноваційного мислення у майбутніх фахівців технологічного напряму. Досліджено методи ресайклінгу та апсайклінгу як засобу збереження ресурсів та уникнення їх викиду на депонії. Розглянуто використання ресайклінгу та апсайклінгу в технологічному виробництві, що дозволяє значно зменшити кількість відходів та зберегти цінні ресурси. Звернено увагу на необхідність формування інноваційного мислення та підвищення рівня екологічної свідомості майбутніх фахівців технологічного напряму. Представлено проблему збереження ресурсів та розвитку інноваційного мислення майбутніх фахівців технологічного напряму за допомогою впровадження методів ресайклінгу та апсайклінгу, важливість використання цих методів у сучасних умовах з метою зменшення екологічного навантаження на довкілля та забезпечення сталого розвитку. Проаналізовано поняття «ресайклінгу» та «апсайклінгу», їх різницю і переваги використання. Описано основні методи реалізації ресайклінгу й апсайклінгу в технологічному виробництві, а також приклади використання цих методів у практиці. Запропоновано рекомендації щодо розвитку освітніх програм та курсів з питань ресайклінгу та апсайклінгу для майбутніх фахівців технологічного напряму з метою формування інноваційного мислення та підвищення рівня екологічної свідомості.
Посилання
Bohatyriova O. I. Resayklynh v landshaftnomu dyzaini [Recycling in landscape design]. Kyiv: TOV “Vikno v Ukrainu”, 2018. 120 s.
Bondarenko M. M. Ekodizain ta apsaykling v odyazi ta tekstylnomu dizaini [Ecodesign and upcycling in fashion and textile design]. Kharkiv: KhDAK, 2019. 184 s.
Ishchuk N. M. Apsaykling: novyy trend dyzaynu ta ekolohii [Upcycling: a new trend in design and ecology]. Lviv: Lviv State University of Internal Affairs, 2021. 160 s.
Symonenko T. V. Resaykling u dyzayni: vid ideyi do vtylennya [Recycling in design: from idea to implementation]. Kyiv: KM-BUKS, 2019. 208 s.
Sharko V. Apsaykling yak tvorchyy metod u dyzayni inter'yieriv [Upcycling as a creative method in interior design]. Design inter'yeru: nauka i praktyka. 2018. № 1 (12). S. 38–42.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).