ФОРМУВАННЯ ДИЗАЙНЕРСЬКОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ АЙДЕНТИКИ
Ключові слова:
айдентика, дизайн, дизайнерська культура, дизайнерська компетентність, підготовка майбутніх учителів технологій і кресленняАнотація
Показано можливості айдентикиу формуванні дизайнерськоїкультури майбутніх учителів технологій за профілем «Технічна та комп’ютерна графіка». Формулюючи мету, завдання і зміст дисципліни «Основи айдентики», обґрунтовано специфіку дизайнерської діяльності вчителя технологій в умовах сучасного інформаційного суспільства. Показано вплив айдентики на розвиток дизайнерської культури студентів. Розкрито шляхи реалізації культурологічного та компетентнісного підходів до навчання студентів педагогічного вузу технологічного профілюна основі творчих дизайнерських завдань, інтелектуальних ігор, проектів, професійних ситуацій тощо.
Посилання
Kulinka Ju. S. Robocha programa dyscypliny «Osnovy ajdentyky» dlja studentiv naprjamu pidgotovky 7.01010301, 8.010103 «Tehnologichna osvita» [The work program of discipline «Fundamentals aydentyky» student training direction 7.01010301, 8.010103 «Technological education»], Kryvyj Rig, DVNZ «KNU» KPI, 2015, 14 р.
Suleymanov R. I. Dizaynerskie kompetentsii – sostavnaya chast' proektnoy kul'tury budushchego inzhenera-pedagoga [Design competence – an integral part of the design culture of the future engineer-teacher]. Problemi suchasnoї pedagogіchnoї osvіti: pedagogіka і psikhologіya, 2010, Vol. 28., Ch. 1, рр. 51–53. [Elektronniy resurs] Rezhim dostupu: http://www.nbuv.gov.ua/portal/ soc_gum/pspo/2010_28_1/syliim51.pdf.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Yuliya Kulinka
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).