ЗМІСТ, ФОРМИ І ТЕХНОЛОГІЇ СТАТЕВОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ У ЗАРУБІЖНИХ КРАЇНАХ
DOI:
https://doi.org/10.25128/2415-3605.18.3.11Ключові слова:
сексуальність, контрацепція, сексуальна орієнтація, статеве життя, методика викладання, проектування, інтернетАнотація
Зроблено порівняльний аналіз постановки статевого виховання в провідних країнах світу. Визначено 4 основні періоди генези статевого виховання, проаналізовано їх особливості, характерні акценти у формуванні компетентностей школярів впродовж кожного з цих періодів. Підкреслено значення сексуальної революції у зміні підходів до вирішення проблем статевого виховання в закладах освіти. Виокремлено різні підходи до змісту, форм та технологій статевого виховання, починаючи від абстинентного, що базується на утриманні від сексуальних стосунків до шлюбу, і закінчуючи радикальним статевим вихованням з домінуванням сексуальної соціалізації. Названо ключову проблему в розробці змісту статевого виховання, а саме: визначення співвідношення вивчення питань сексуальності та ідеї навчання утриманню від дошлюбних статевих контактів. На початку ХХІ ст. спостерігається тенденція заміщення спеціального предмета зі статевого виховання включенням проблем статевого виховання в інші шкільні предмети на основі принципу мультидисциплінарності. Вказано, що реалізація змісту має здійснюватися через використання різноманітних стратегій і технологій навчання: медіа-технологій, відеоінформаційних, інтерактивних і проектних технологій. Обґрунтовано необхідність використання в закладах освіти України окремих елементів зарубіжного досвіду.Посилання
Kuznetsov A. G. Problemy polovogo vospitaniya v sovremennoi frantsuzskoi pedagogike (istoriya, analiz, teoriya i praktika). Aref. diss, kand. ped. nauk [Problems of sex education in moders French pedagogics (history, theory and practice)]. Moscow, 1974. 19 p.
Markuse G. One-Dimensional Man: Studies in the Ideology of Advanced Industrial Society(chapters from book) (Ukr.ed.: V. Kurganskyj. Odnovymirna lyudyna. Doslidzhennya ideologiyi rozvynutogo industrialnogo suspilstva (glavy z knygy). Suchasna zarubizhna socialna filosofiya: khrestomatiya [Modern foreign social philosophy: chrestomathy]. Kyiv, Lybid Publ., 1996, pp. 87–134
Panychok T. Problema statevogo vykhovannya shkolyariv u Federatyvnij Respublici Nimechchyna [Problem of pupils’ sex education in German Federal Republic]. Stateva socializaciya ta pidgotovka uchnivskoyi molodi do simejnogo zhyttya u pedagogici ta shkilnij praktyci zarubizhnykh krayin. – Sex socialization and preparing youngsters for family life in pedagogics and school practice of foreign countries. Ternopil, Aston Publ., 2009, pp. 129–151.
Foerster F. W. Sexualethik und Sexualpädagogik. Kempten, 1952, 428 p.
Kirby D. Sexuality Education: An Evaluation of Programs and Their Effects. N. J.: Network Publications, 1984. 431 р.
Kluge N. Einführung in die Sexualpädagogik. Darmstadt, 1978. 282 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 VOLODYMYR KRAVETS
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).