Іншомовна освіта США: полікультурні засади
Ключові слова:
Іншомовна освіта, США, полікультурність, середня школаАнотація
Розглянуто різні підходи до трактування поняття «полікультурна освіта». Оґрунтовано авторське бачення цієї категорії та виокремлено провідні полікультурні засади здійснення іншомовної освіти у середніх навчальних закладах США: ефективна мовна освіта безпосередньо детермінована політикою на національному, регіональному та місцевому рівнях; формування нової парадигми освіти з іноземних мов, переосмислення функцій іноземної мови; модернізація змісту шкільної іншомовної освіти; вироблення власної політики полікультурної освіти шкільним округом загалом і навчальним закладом, керуючись культурними, етнічними особливостями округу в цілому та навчального закладу зокрема; раннє вивчення іноземних мов; інтегрування двомовного навчання, яке є одним із найважливіших шляхів здійснення полікультурної освіти.
Посилання
Гаганова О. К. Поликультурное образование в США: теоретические основы и содержание / О. К .Гаганова // Педагогика. – 2005. – № 1. – С. 86–95.
Дмитриев Г. Д. Теоретико-практические аспекты многокультурного образования в США / Г. Д. Дмитриев // Педагогика. – 1999. – № 7. – С. 107–117.
Дмитриев Г. Д. Многокультурность как дидактический принцип / Г. Д. Дмитриев // Педагогика. – 2000. – № 10. – С. 3–11.
Литвинов О. І. Двомовний аспект полікультурної освіти у школах США / О. І. Литвинов. // Педагогіка і психологія. – 1998. – № 4. – С. 119–127.
Малькова З. А. Тринадцать лет спустя: американская школа-96 / З. А. Малькова // Педагогика. – 1996. – № 5. – С. 102–110.
Наушабаева С. У. Проблема поликультурного образования в американской педагогике (анализ концепции Д.Бэнкса) / С. У. Наушабаева // Педагогика. – 1993. – № 1. – С. 104–110.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія: педагогіка
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).